PTTK Oddział Stronie Śląskie

Stronie Śl. ul. Zielona 5/4
tel. 74 814 13 79

e-mail: pttk@pttk-stronie.pl

 

Biuro czynne:

W poniedziałki i czwartki

w godz. 10:00 - 14:00

w soboty i niedziele nieczynne !

Wizyty
Dzisiaj: 219Wszystkie: 15897

Imprezy cykliczne

  • Lato Wodnika Szuwarka
    Lato Wodnika Szuwarka
  • Lato Wodnika Szuwarka
    Lato Wodnika Szuwarka

Przyjeżdżając do nas, masz do dyspozycji prawie kilometr w pionie pasjonującej przygody z górami. Bowiem najniższy punkt w Gminie Stronie Śląskie to ok. 500 m. npm., a najwyższy to 1425 m. npm. Gdziekolwiek obrócisz wzrok, góry są na wyciągnięcie ręki. W sercu tych unikatowych miejsc leży Stronie Śląskie - Gmina Aktywna z Natury. Wkraczając w to sanktuarium przyrody Sudetów odzyskasz siły witalne i wewnętrzną równowagę.

 

Raj dla rowerzystów - miłośnicy downhilla - poszaleć mogą na Czarnej Górze, gdzie na zwolenników tej jazdy czeka Park Rowerowy, z najtrudniejszą w Polsce trasą zjazdową o długości 2,4 km, a także trasa do freeridu (3.6 km) - zawody odbywają się co roku. Organizowane są liczne zawody rowerowe, zloty harlejowców, rajdy samochodowe. 

 

Dni Stronia - weekendowe obchody miasta z ciekawym programem artystycznym, jarmarkiem twórców ludowych i rzemiosła artystycznego (czerwiec).

 

Lato Wodnika Szuwarka - impreza rekreacyjna zorganizowana na zalewie w Starej Morawie. Jedną z konkurencji jest „pływanie na byle czym”. Odbywają się także liczne koncerty. (lipiec)

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Poszukiwaniu Minerałów - impreza jednodniowa w Kletnie (obok Muzeum Ziemi), na której można nauczyć się rozróżniać minerały, oraz wydobyć z ziemi piękny okaz minerału np. fluorytu (sierpień).

 

Lato Jaskiniowców - jednodniowa impreza w Kletnie z bogatym programem kulturalnym, konkursami, wyborną gastronomią, zwiedzaniem Jaskini Niedźwiedziej.

 

Chcesz zasmakować naszych lokalnych produktów kulinarnych - czekają one na Ciebie w sezonie, letnim w każdą sobotę na Jarmarku w Nowym Gierałtowie, na Wiejskim Placu Zabaw i Spotkań. Łowisko pstrąga tęczowego - w Kletnie oferuje możliwość samodzielnego połowu pstrąga oraz oczywiście osobista degustacja.

 

Recepta na letni skwar - zalew w Starej Morawie (pow. 5.5 ha) - w upalne dni możesz Wypocząć nad pięknie położonym zbiornikiem wodnym. Obecność ratownika wodnego zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie. Zbiornik świetnie prezentuje się w nocy, gdy jest podświetlony.

 

Wędrówki w harmonii z naturą - wyrusz z nami na szlaki, których w naszej gminie nie brakuje a łąki górskie są bogate w zioła i ciekawe, rzadkie rośliny. Możesz też wjechać koleją linową na Czarną Górę (1205 m. npm) i podziwiać z wieży widokowej malownicze krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Stamtąd jest już blisko na Śnieżnik (1425 m. npm), który należy do Korony Gór Polski. Ten najwyższy szczyt Ziemi Kłodzkiej jest jedyną górą w Masywie Śnieżnika, która wznosi się ponad górną granic lasu.

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com