PTTK Oddział Stronie Śląskie

Stronie Śl. ul. Zielona 5/4
tel. 74 814 13 79

e-mail: pttk@pttk-stronie.pl

 

Biuro czynne:

W poniedziałki i czwartki

w godz. 10:00 - 14:00

w soboty i niedziele nieczynne !

Wizyty
Dzisiaj: 49Wszystkie: 3401

Produkty lokalne

 

Kozie mleko, kozi ser - bardzo wartościowe, odżywcze, wręcz lecznicze. Skosztujesz trochę i chciałbyś jeść i jeść. Ten smak będzie „chodził” za tobą. A jeszcze dodajmy, że pochodzą od kóz pasących się na górskich pastwiskach i żywionych sianem z górskich łąk. Wspaniałe kozie mleko i pyszny kozi ser dostaniesz w „Gościnnej Zagrodzie” w Nowym Gierałtowie 12 u państwa Barbary i Ryszarda Kalińskich.

 

Powidła Kleśnieńskie i Niedźwiedziówka - to produkty pani Ireny Foremnik z Kletna. „Powidła” powstają na bazie naturalnych owoców pochodzenia miejscowego. Są to porzeczki czarna i czerwona, agrest i śliwa, aronia i jabłka. Powstają również mieszanki, które tworzą niezwykłe kompozycje smakowe i zapachowe. Często ten efekt uzyskuje się dzięki owocom leśnym. „Niedźwiedziówka” to napój o magicznej mocy, pochodzącej z połączenia lokalnych miodów i spirytusu, przy udziale ziół. Łączenie tych składników to przygoda prawdziwych mężczyzn, to uczta dla podniebienia. Produktem pani Ireny są także kartki okolicznościowe, rzeczy nietuzinkowe, bowiem każda kartka jest inna, wykonana z naturalnych elementów roślinnych.

 

Rękodzieła pani Beatrycze Andrzejewskiej - to wyroby szydełkowe, na drutach, z bibuły. Pani Beatrycze wytwarza m.in. serwety, obrusy, czapki i kapelusze, papierowe dekoracje, kwiaty, ozdobne pudełka oraz wiele innych wyrobów.

 

Strońscy rzeźbiarze - to mieszkańcy Kamienicy, Stanisław i Marek Kurowscy. Uprawiają małe i duże formy rzeźbiarskie oraz liternictwo. Tematem ich prac są zarówno figurki św. i kapliczki, jak i diabły, czarownice, postacie historyczne, mityczne czy też zwierzęta. 

Ważną pozycję ich rzemiosła zajmują meble. Piękne i wyjątkowe, a przy tym wygodne. Sprzęty te doceniają pasjonaci z kraju i zagranicy. Każdy stół czy krzesło, powstające z pod ich ręki, jest unikalne i oryginalne. 

 

Maria Markiewicz mieszka i tworzy w Starym Gierałtowie. Zajmuje się zarówno produkcją ekologicznej żywności,  koronkarstwem, malarstwem oraz wykonywaniem przedmiotów w drewnie. Z ekologicznej „spiżarni” na uwagę zasługują zdrowe chlebki, ekologiczne ciasteczka, różne rodzaje miodu pszczelego i soków, czy młode buraczki w zalewie słodko – kwaśnej. Wykonywanie ozdób z drewna i koronki, to kolejne dziedziny rękodzieła, w których się specjalizuje. Obok motylków, grzybków, kwiatów czy zwierząt na specjalną uwagę zasługują unikalne budki dla ptaków, w których zamieszkały egzotyczne ptaszki - są jej autorskim pomysłem. Artystka zajmuje się również malowaniem na drewnie, szczególnie upodobała sobie sarny i jelenie. Wszystkie te produkty pani Marii możemy kupić odwiedzając Jarmark w Nowym Gierałtowie.

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com